eivamoresleep.com

Miego ritualai Naujienlaiškis_Ieva Anskaitiene

SAVO RIBŲ NUBRĖŽIMO PAMOKOS ARBA "LEISKITE MAN PAS JUS SUGRĮŽTI PO MINUTĖS"

“Aš norėčiau eiti miegoti anksčiau, bet turiu pabaigti ataskaitą”
“Aš eičiau laiku miegoti, bet kai pabaigsiu šį projektą tada jau…”
“ Aš jaučiuosi tokia pavargusi, bet negaliu užmigti”

Ar atpažįsti save?

Mes dažnai baigiame darbo dieną ir grįžusios namo iš esmės pradedame “naktinę” pamainą.
Įžengiame pro duris ir staiga pradedame skubėti gaminti vakarienę, auklėti vaikus, tvarkytis, užbaigti nebaigtus darbinius laiškus. Kai atsigulame į lovą, mūsų mintys dažniausiai jau būna įsibėgėjusios ir dirba iš peties, vis dar tikimės, kad spragtelėsime jungikliu ir akimirksniu užmigsime….

Aš dažnai savo miego konsultacijose girdžiu moteris, kurios neišsimiega, yra pervargusios. Atsakymas slypi, jog šios moterys neturi aiškios ribos tarp savo poilsio ir darbo.
Nepriklausomai nuo to, ar tau yra sunku nustatyti ribas einant prieš miegą ar dienos metu, kodėl nemokėjimas pasakyti „ne” kenkia pirmiausia TAU?

  • Vėl neišsimiegi ir jautiesi pavargusi, nervinga ir irzli
  • Bijai nuvilti kitą pusę
  • Nori jaustis priimta
  • Kenti nuo baimės prarasti darbo vietą, santykius
  • Nori palikti įspūdį, kad esi gabi ir talentinga ir viską gali suspėti
  • Tavo dienotvarkė pilnėja, o tai gali lemti tavo visapusišką perdegimą
  • Bijai konfliktų ir bet kokia kaina nori jų išvengti
  • Galiausiai gali įsitraukti į projektus, santykius, kurie tau nepatinka
  • Esi nesąžininga savo atžvilgiu
  • Kuo dažniau sakai „taip”, tuo daugiau (nepageidaujamų) pasiūlymų gauni
  • Prarandi kontrolę į savo asmeninį ribų pojūtį

Prisiminki,
Tavo aiškių ribų nustatymas gali būti 1 paprastas tavo įpročių pakeitimas, kuris sukurs esminį skirtumą tavo dienoje, tavo emocinėje būsenoje, tavo poilsio kokybėje

Ar yra būdų, kaip pasakyti „ne” neįžeidžiant kitų žmonių jausmų?

Ką gali reikšti žodis „ne” platesne prasme?

Kodėl ir kada mums yra sunku pasakyti “ne”?

Anot  Eriko Berno, vieno žymiausių Vakarų šalyse psichoterapijos specialisto, žmonės turi tris vadinamąsias „ego būsenas”: tėvų, suaugusiojo, vaiko. Tėvų ego būsenoje glūdi visos moralinės pamokos ir elgesys, kurių išmokome iš savo tėvų. Vaiko būsena reiškia iš vaikystės atkeliavusius elgesio modelius, kuriuos kartojame ir šiandien, o suaugusiojo būsenoje glūdi mūsų gebėjimas racionaliai veikti, būti atsakingiems, vertinti aplinką ir priimti sprendimus. Bendraudami su žmonėmis, mes keičiame ego būsenas ir prisiimame įvairius socialinius vaidmenis. Tų, kurių dominuoja tėvų ego būsena, dažnai tampa „gelbėtojais”, tikėdami, kad yra atsakingi už kitus žmones ir kad jų pareiga – visiems padėti, todėl neleidžia sau pasakyti “ne”. Žmonės, daug laiko praleidžiantys vaiko ego būsenoje, gali tapti „žmonių malšintojais”. Jų nesugebėjimas pasakyti „ne” kyla iš nesibaigiančio noro įtikti kritiškiems tėvams. Nors tiek tėvų, tiek vaiko ego būsenos turi savo grožybių ir yra atsakingos už mūsų moralinį kompasą, žaismingumą ir kūrybiškumą, per daug laiko praleidžiant už suaugusiojo ego būsenos ribų, tai gali turėti neigiamų pasekmių mūsų gyvenimui, o viena iš jų – nesugebėjimas pasakyti “ne”.

Ribų nubrėžimas Ieva Anskaitienė

Štai ką gali padaryti sau, kad atgautum pusiausvyrą:

  • Planuotis iš anksto ir būti sąžininga dėl savo planų. Niekam neprivalai išsamiai išdėstyti savo planų, tačiau kruopščiai sudarytas tvarkaraštis gali padėti tau sąžiningiau ir realistiškiau vertinti savo dieną, vakarą ir laisvalaikį.
  • Menas sakyti „ne” reiškia branginti savo laiką ir gerbti save. „Leiskite man su jumis susisiekti po minutės ” Pabandykite instinktyvų „taip, žinoma, jokių problemų” pakeisti fraze „leiskite man grįžti pas jus po minutės”. „Minutei” atsitraukusi giliai įkvėpki ir pabandyki išsiaiškinti, ar tikrai nori pasakyti „taip”, ar “ne”. Atsakymo atidėliojimas gali padėti suvaldyti impulsą būti paslaugiai ir duoti laiko suformuoti racionalų ir teisingą sprendimą.
  • Analizuoti savo ego būsenas: Kuri iš jų kalba už tave? Kuo daugiau žinai apie savo emocinį gyvenimą, tuo geriau gali atpažinti dėsningumus, koreguoti savo elgesį, perimti kontrolę ir nustatyti sveikas ribas, nejausdama kaltės ar baimės. 

Ir dar….

Prisiminki šias ribas.

Fizinės ribos – fizinės ribos susijusios su tavo miego aplinka. Tavo miegamasis skirtas tik miegui, meilei ir geroms emocijoms.

Laiko ribos – tai tavo nuoseklaus miego ir budėjimo laiko nustatymas, padedantis pirmiausia tau gauti kiekvieną naktį sveiko ir gero miego. Tai padės tau susikurti savo rutiną, todėl kasdien lengviau užmigsi ir būsi paiilsėjusi.

Mentalinės ribos tai viskas, ką gali padaryti sau, kad prieš miegą atsipalaiduotum, nurimtum ir pailsėtum.

Kokias greitas ir lengvas miego ribas gali įgyvendinti jau šiandien?

  • Esi tai girdėjusi ne kartą. Žiūrėjimas į telefonus prieš miegą nėra palankus tavo miegui, tavo poilsiui. Atsižvelgiant į tai, kad visos esame nuolat pasiekiamos savo išmaniaisiais telefonais, ribos tarp darbo ir poilsio išsitrina. Nustatydama aiškias asmenines ribas gali užtikrinti, kad tavo protas ir kūnas turės laiko pailsėti.
  • Pašalinti iš miegamojo televizorių ir visus kompiuterius. Miegamajame esanti elektronika gali būti stimuliacijos signalas, vietoj to geriau nusipirki pavasarinių gėlių ir pagaliau darbinius popierius išneški iš miegamojo. Jauti lengvumą?
  • Nustatyti realų miego laiką ir būti nuosekliai. Nuolatinis miego laikas yra svarbus miegui, nes padeda reguliuoti vidinį organizmo laikrodį. Kai kiekvieną dieną eini miegoti ir atsibundi tuo pačiu metu, tavo kūnas sinchronizuojasi, o tavo cirkadinis ritmas tampa nuoseklesnis ir stabilesnis. Tačiau svarbu, kad tavo norimas miego laikas būtų realus. Nėra prasmės sakyti, kad nori kiekvieną vakarą gultis devintą valandą vakaro, jei žinai, kad tai nerealu atsižvelgiant į tavo gyvenimo būdą. 
  • Prieš miegą atliki vieną atpalaiduojančią veiklą. Geriausia, ką gali padaryti, tai laikykis paprastumo. Kai kiekvieną vakarą prieš miegą sutelksi dėmesį tik į vieną veiklą, bus daug lengviau išlikti nuosekliai.

Linkiu tau sakyti “ne” žodelį tiek kartų kiek nori, kad pajustum lengvumą be sąžinės graužaties.

Ieva
Miego agentė

Jeigu visgi reikia mano pagalbos registruokis mano atradimų sesijai čia.

Į viršų