APIE KĄ MANO MIEGO MENTORYSTĖ?
Ilgą laiką sau tvirtinau, jog ši veikla prasidėjo dėl mano vaikų, nes labai norėjau jiems nuo mažų dienų suteikti sveikus miego įpročius. Tačiau dabar galiu atsakyti, jog tai dariau dėl savęs, nes buvau pervargusi, neišsimiegojusi ir norėjau pirmiausia pasirūpinti savimi.
Nors ir sportavau, valgiau subalansuotą maistą, tačiau vis tiek jaučiausi nepailsėjusi. Tarsi gėdijausi ir jaučiau kaltę, kada norėdavau daugiau miego.
Man atrodo, per miegą man atėjo sąmoningumas, kokio noriu ryto, kokios energijos per dieną, per miegą atkeliavo meilė ir užuojauta sau. Tapau sau švelnesne. Miegas visko neišsprendė, nes jis nėra linijinis, bet jau žinau, kada jis yra geras, tad noriu vėl ir vėl ten sugįžti.
Miegas man yra paprasčiausias būdas pasirūpinti savimi. Man tai – visos sveikatos pagrindas.
Miego išmintis yra apie kūno išmintį, tad per miegą nemažai sužinojau apie save. Anksčiau turėjau panikos atakas, ypač per skrydžius, o dabar, praktikuodama įvairias kvėpavimo technikas, galiu sau padėti greičiau nusiraminti, atsipalaiduoti. Žinoma, toliau mano smalsumas nuvedė mane prie rimtų miego mokslų.
Mano vedamos „Eiva“ miego mentorystės programos tikslas yra padėti žmogui atrasti jo nemigos priežastį arba priežastis, padėti susigrąžinti savo sveiką miegą ir, galų gale, pamilti save labiau. Ši programa skirta visiems, kurie nori jaustis pailsėję, kurie nori būti atsakingi už savo poilsį, savo sveikatą, savo miegą. Visiems, kurie yra smalsūs pažinti savo kūno išmintį, turinčią neaprėpiamas supergalias.
Kas yra pagrindinis Miego mentorystės klientas?
Mano pagrindinė klientė yra moteris. Skundų būna labai įvairių. Iš pradžių moteris ateidama tarsi nori atmintinai išmokti standartinę miego higieną ir galvoja, kad taip viskas ir susitvarkys. Kartais taip ir būna, bet einant giliau kartu atrandame visko. Išmokstame kartu pažinti savo kūną, mokomės pažinti savo kūno išmintį, paliečiame asmenybę, ego. Kartais jaučiamas stiprus nusivylimas savimi, kartais – labai didelis perfekcionizmas, bet labai dažnai – baimė ir nenoras pasakyti, ką iš tiesų jaučiame ir kaip norėtume jaustis. O jaučiame mes labai daug: baimes, nerimą, sukauptą pyktį, nusivylimą, neviltį, vienišumą, nepripažinimą…
Kiekvienas miego planas yra labai individualus, kaip ir mūsų visų miegas. Miego planą apima praeities ir dabarties miego istorija, miego tvarkaraštis, norimo miego tikslai, sveikatos istorija, streso lygio įvertinimai, mieguistumo ir energijos lygio įvertinimas, vaistų vartojimas arba noras jų atsisakyti (kalbant apie migdomuosius), miegojimo vieta, atsipalaidavimo rūšys, santykiai su šeima, darbo ir laisvalaikio laikas, mityba, vartojami papildai ir t.t.
Mentorystė visada yra apie bendrystę, augimą, sąmoningą laiką, ryto ir vakaro įpročius, motyvaciją, intenciją, santykį su savimi ir pagarbą pačiam procesui. Tai nėra kontrolės procesas, o daugiau maitinanti bendrystė, per kurią moteris prisimena apie save bei atranda savo ramų ir gausos kupiną poilsį.
Kaip per 15–20 min. gydytojas gali nuspręsti nemigos priežastį?
Galbūt moteris prarado darbą ir todėl nemiega, galbūt ji yra vieniša, nesusiranda sau tinkamo partnerio ir jai sunku užmigti? Galbūt jai visada yra sunkios mėnesinės arba prasidėjo menopauzė? Gydytojas dažniausiai slopina priežastį tablete. Pasaulyje vis daugėja miego mentorių, nes jie neslopina nemigos priežasčių, o padeda žmogui jas atrasti.
Kokie gali būti nusiraminimo būdai?
Nusiramino būdai gali būti įvairiausi: meditacija, binauraliniai garsai, dienoraščių rašymai, dėkingumo sakymai, joga, nerimo išrašymai, knygos skaitymas, ramios muzikos klausymas, vizualizacijos, tapšnojimai, gamtos garsų klausymas, komedija, pasivaikščiojimas gamtoje, futbolas, seksas, saldi bandelė, raudono vyno taurė, afirmacijos, sauna, tyla, artimųjų apsikabinimai, karšta vonia, sandalmedžio aromaterapijos, levandų aliejai, ramunėlių arbatos, žiūrėjimas į saulėlydžius…
Teisingo varianto nėra – teisingas yra tas, kuris žmogui padeda nusiraminti ir dėl kurio ryte jis jaučiasi pailsėjęs.
Tačiau didesnė problema yra ta, jog žmonės tiesiog neranda laiko nusiraminimui, pauzei, tylai arba galvoja, kad tai yra labai labai sudėtingas dalykas.
Kuo reikėtų maitintis, kad naktį išsimiegotume kuo geriau? Kiek laiko prieš miegą rekomenduotumėte nevalgyti? Standartiškai rekomenduojama 2–3 valandas iki miego nevalgyti kaloringo, sunkiai virškinamo maisto, negerti kofeino, nevartoti saldumynų. Tačiau daug svarbiau yra klausti, kodėl žmogus tokį maistą valgo. Ar tai jo „nusiraminimo“ laikas, ar taip jis buvo auginamas ir tokie jo valgymo įpročiai, o gal jis dirba pamaininį darbą, gal nenori įžeisti savo partnerio, kuris tas vakarienes ruošia.
Kokius rezultatus pajaučia žmonės, įsiklausę į savo vidinius miego poreikius?
Drąsiai sakyčiau, kad tai – gyvenimą keičiantys pokyčiai.
Būti sveikam nėra tikslas, tai yra gyvenimo būdas.
Sertifikuota
Miego Agentė
Ieva